Posted on Napsat komentář

Safari

V současné době vyhledáváme výlety, kde se setkáme s minimálním počtem lidí. Projížďka Safari parkem vlastním autem byla pro nás tedy ideální. Byli jsme již po druhé a Safari park nás nezklamal ani jednou. Teď navíc napodruhé jsme měli zážitek, který bychom určitě dobrovolně neabsolvovali, ale stalo se a budeme mít děsivou historku pro přátele po celý zbytek života.

Africké safari je nádherné, zvířata se chovají bezprostředně a můžete si je prohlédnout opravdu hodně z blízka. Při první návštěvě nám slintala žirafa na auto, prostě nádhera. Při druhé návštěvě byla zvířata aktivnější. Nevím, zda to bylo denní dobou nebo chladnějším počasím, ale užili jsme si projížďku maximálně. Na závěr jsme vjeli do lvího Safari. Moc jsme se těšili, že ukážeme synovi, jak vypadají skuteční lvi. Poslední návštěva lvů byla velmi silným zážitkem, dvě lvice polehávaly těsně u silnice a my jsme si je tak mohli prohlédnout opravdu z blízka. Bylo to nádherné.

Při naší druhé návštěvě o nás však začala jedna lvice projevovat zájem větší, než jsme si kdy mohli představit. Přišlo mi, že ji zaujal právě rok a půl starý syn a není nic příjemného vidět nervózní lvici, která obíhá auto, podle toho, jak přendáváte své batole. To už lvici odehnalo auto Safari parku, ze kterého mají lvi díkybohu respekt a reagují téměř okamžitě útěkem. My jsme se rozhodli nic nepokoušet a pomalu celou trasu projet bez dalších zastávek. Jsme rodina, které bohatě postačuje adrenalin ze slintající žirafy a dalších býložravců v bezprostřední blízkosti. Ale lvice se rozhodla jinak. Nevím, zda si chtěla jenom hrát nebo si nás cvičně ulovit, to jsem nedokázala posoudit, každopádně, když jsem viděla obrovskou lvici řítící se vedle našeho auta, nezvládla jsem sledovat vše, bylo to šílené.

Syna jsem přendala na druhou stranu a viděla, jak se k nám z kopce řítí druhá lvice, syna jsem strčila pod sedačky a dceři nařídila, aby se otočila, měla lvici těsně vedle sebe. Byl to děsivý pohled. Manžel trochu přidal, musel projet mezi jiným autem a stromem a sjet tak trochu ze silnice, lvice se po autě ohnala tlapou, ale tím jsme ji nechali na chvilku za sebou a Safari auto tak mohlo využít situace a opět nás lvic zbavit. Když jsem se ohlédla, viděla jsem, jak lvice nervózně a nedobrovolně utekla před Safari autem, přešlapuje a ohlíží se po nás. Pak jsme projeli těsně kolem obrovského lva, který nehnul ani chlupem a už jsme čekali na otevření brány. Jen jsem v tu chvíli doufala, že to bude rychlé.

Bylo to strašné, děsivé, všichni jsme se třásli a měli slzy v očích. Vůbec nechci domýšlet, co by bylo, kdyby manžel nebo Safari auto reagovali jinak, než reagovali. I kdyby se lvice nedostala do auta, těžko říct, zkoušet to nebudu a vylezla nám jen na auto, nebo něco podobného, umřeli bychom asi dřív strachem než na sežrání. Vzhledem k tomu, že lvi většinu dne, někde jsem četla až 20 hodin, bez zájmu proleží, nemohu přijít na to, jak je možné, že lvice byly tentokrát tak rozdováděné.

Takže vy, co vyhledáváte adrenalin, doporučuji, předpokládám, že sežrat Vás nenechají, už to nějaký ten pátek provozují a určitě by toho byla plná média. Pro ty, kterým k životu stačí nižší hladina, doporučuji okruh bez šelem, nebo minimálně chvilku pozorovat chování lvů v autě za plotem, než se rozhodnete, zda chcete vidět lvy opravdu z blízka. Než do Safari parku vyrazíte, ověřte si, zda není nutné zakoupit vstupenku online. My jsme ji objednávali až v autě a obratem přišla na email. Přeji hezkou zábavu a co nejvíce zážitků. Budeme rádi za Vaše zkušenosti nebo fotografie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *