Náplň kurzů

KURZY 2022/2023

Kurzy neprobíhají v době státních svátků a školních prázdnin.

DOPOLEDNÍ PŘÍPRAVA NA ŠKOLKU:

S přípravou na vstup do mateřské školy je třeba začít s dostatečným předstihem. Dítě by mělo být zvyklé na dětský kolektiv, zvládat pár hodin bez maminky, umět si o něco říci a mělo by mít základní hygienické návyky. Nabízíme Vašim dětem dopolední přípravu na školku v našem Čtyřlístku.
Součástí kurzu je možnost využít zdarma 30 minutovou konzultaci s dětskou psycholožkou ohledně nástupu Vašeho dítěte do školky.
V ceně kurzu je dopolední svačina a nabízíme i možnost doobjednat obědy.

Kurzy začínají v týdnu od 5.9.2022.

Příprava na školku – Pohybové středy (2-4 roky)

Hlavním cílem kurzu je usnadnit dětem přechod mezi domácím prostředím a prostředím školky, dále pak jejich všestranný rozvoj a samostatnost. Pohybové středy jsou zaměřeny na hudebně – pohybové hrátky a Vaše děti tak čeká cvičení s básničkami a písničkami, tanečky, opičí dráha a mnoho další zábavy. Tyto činnosti jsou přizpůsobeny věku dětí a jejich délka se odvíjí od jejich schopnosti se na konkrétní činnost soustředit. Během dopoledního kurzu tak děti vystřídají mnoho aktivit včetně volné hry v naší herně.

Středa 8:30-12:00 (varianta s obědem 8:30-12:30)
1500 Kč/ měsíc, s obědy 1980 Kč/ měsíc, maximální kapacita 6 dětí

ODPOLEDNÍ KURZY:

Umělecké dílničky (6-9 let)

Kurz rozvíjí u dětí umělecké nadání, estetické cítění a kreativitu. Seznámí děti s různými výtvarnými technikami, naučí je pracovat s rozmanitými výtvarnými materiály, přírodninami a netradičními materiály. Děti si osvojí základní práci s papírem, nůžkami a barvami, procvičí si jemnou motoriku, trpělivost a dostanou prostor k individuálnímu sebevyjádření.

Pondělí 16:30-17:15
2250 Kč (včetně materiálu)/pololetí (15 lekcí), délka lekce 45 minut, maximální kapacita 8 dětí

Kurz začíná od října 2022.

LEGO Powered Up (6-9 let)

V kurzu se děti naučí pracovat s Lego stavebnicí a podle návodu i fantazie si sestaví různé modely. Díky přídavným komponentům ze série Lego Power Functions a Lego Powered Up budou moci své modely elektrifikovat a motorizovat. Děti tak rozvíjí svou kreativitu, fantazii i manuální zručnost a zároveň se učí další poznatky z mechaniky a principy jednoduchých strojů.

Středa 16:00-17:30
3375 Kč/pololetí (15 lekcí), délka lekce 90 minut, maximální kapacita 8 dětí

Kurz začíná 14.9.2022.

Přihlášky na všechny kurzy naleznete zde. Těšíme se na Vás.

Kurzy, které probíhaly v minulých letech, naleznete zde.