Maminka Monika a tatínek David ze Středočeského kraje

„MÝM NEJVĚTŠÍM PŘÁNÍM JE NIKDY SE NEPŘIBLÍŽIT K CHYBÁM Z MINULOSTI, VYCHOVAT DOBŘE SVÉ DĚTI A PLNIT JIM JEJICH SNY.

Monika má čtyři děti Martina, Nikolu, Simonu a Amélii. Nikolu má v péči její biologický otec, ale vídají se, jak jen to je možné. Moničin současný partner David je otcem Simony a Amélie. V současné době žije celá rodina ve velkém bytě rodinného domu a užívají si společné volné chvíle.

Ale nebylo to tak vždycky. Prošli si několik těžkých životních etap. První manžel maminky Moniky, otec Martina, Moniku bil, užíval tvrdé drogy a nakonec spáchal sebevraždu. S druhým manželem, otcem Nikoly, si také zažili své. Především jeho nevlastní syn Martin, ke kterému si nikdy nenašel vztah. Vyústilo to tím, že Moniku i s dětmi vyhodil. Naštěstí našla pomoc u své matky, která je nechala u sebe bydlet. Později se Monika osamostatnila a potkala svého posledního partnera Davida, se kterým je dodnes. Jejich vztah a společný život prošel v průběhu sedmi let také světlými i temnými obdobími. David měl vysoké dluhy, měl milenku a ve vztahu to začalo skřípat. Nakonec se jednoho dne odstěhoval ke své rodině i s jejich nejmladší společnou dcerou Simonou. Monika se v té době rozhodla vyzkoušet, jaké to je vzít si pervitin. Pak už bylo jen kousek od toho, aby jí byly odebrány i zbývající děti.

„Martin a Nikola byli najednou 150 km daleko a ještě k tomu rozdělení. Já měla čas přemýšlet.“

Monika se začala opět vídat s Davidem a Simonou. Muselo to být tajně. Nesouhlasila s tím Davidova rodina, u které se Simonou žil. Nakonec ho jeho matka se sestrou přesvědčily, že není dobrý otec a nemá Simoně co nabídnout. Souhlasil s tím, že Simonu nechají svěřit do péče jeho sestry. Když se matka se sestrou navíc dozvěděly, že vodí Simonu Monice, vyhodily ho z domu. V té době přišla o byt i Monika. Spolu s Davidem bydleli po kamarádech, sklepech, ale i na ulici. Monika využila nabídky své sestry letět do Anglie, kde pracovala v charitativní organizaci. Vše si srovnala a byla odhodlaná, že po návratu si dá vše dohromady a povedlo se, i když to nebylo lehké.

„Byla jsem odhodlaná podstoupit vše, dohled, poradnu, prostě cokoliv…“

Společně s Davidem se jim podařilo získat byt, najít si práci, splácet dluhy a alimenty. Pak dostala Monika zpět svého syna Martina. Narodila se jim nejmladší dcera Amélie. S otcem Nikoly se domluvili na tom, že se mohou vídat kdykoliv budou chtít. To v současné době komplikuje jenom coronavirus. Se Simonou to bylo zdlouhavé a těžké. Davidova sestra bránila kontaktu, dělala naschvály a snažila se návrat Simony k rodičům co nejvíce oddalovat. Ale nakonec to také dobře dopadlo a všichni jsou opět spolu.

Rodině by pomohla materiální pomoc a psychologické poradenství.